Združenie dobrovoľných robotníkov pracujúcich na obrane Cirkvi, Tradície a Kráľovstva Kristovho.

25. 4. 2012

Fragmenty z doby moru V./2012

Keby hlúposť nadnášala

Austrálsky kardinál George Pell sa vo vysielaní televízie ABC pochválil výrokom, že Adam a Eva, prarodičia ľudstva, nikdy nejestvovali. " Je to len sofistikovaná mytológia, ktorá sa pokúša  vysvetliť zlo a utrpenie na svete. Je to náboženská historka určená pre náboženské ciele" povedal nám tento, osvietený prelát, ktorý sa v zápätí prihlásil k názoru, ktorý "zdieľa široká vedecká komunita", teda že život sa na zemi vyvíjal milióny rokov trvajúcou evolúciou.  Ideový oponent tohoto "katolíckeho" hierarchu, biskupa a pastiera duší, známy militantný ateista Richard Dawkins adresoval Pellovi túto otázku: " No dobre, ak Adam a Eva nikdy nežili, tak som zvedavý odkiaľ sa vzal dedičný hriech?"

Dnešní preláti, ktorých Pell je typickým exemplárom, vo svojej bláznivej snahe dotiahnuť vzájomné zblíženie Cirkvi a sveta, ktorý jej vždy bol a vždy bude nepriateľom, neváhajú zahodiť úplne všetko, vrátane rozumu, logiky a aj samotnej katolíckej viery, len aby sa zapáčili tým, ktorí ich budú beztak nenávidieť, nech už ustúpia kamkoľvek. Vitajte v pestrofarebnej kráse pokoncilnej jari, otvárania okien a zdnešňovania. Dedičný hriech je jednou z fundamentálnych dogiem a jeho spochybnenie zrúti celú katolícku náuku o Kristovi ako Spasiteľovi a  Vykupiteľovi do pelagiánskeho blábolu.  Kardinálova mitra má vzadu dve stuhy, ktoré symbolizujú vynikajúcu znalosť Starého aj Nového zákona, ktorú biskup musí mať. Byť jeho miništrantom, tak mu tie stuhy, za to že rozpráva takéto kraviny a ešte v televízii, odstrihnem.

 http://au.news.yahoo.com/nsw/latest/a/-/newshome/13381016/pell-says-adam-and-eve-didnt-exist/

JD 


Brazílsky karneval mimo sezóny

V priam operetnej atmosfére, ako svedčia fotografie zo zdroja, sa odohralo stretnutie medzi brazílskym biskupom Luizom Demétriom Valentinim z diecézy Jales v Brazílii a slobodomurármi zo (zrejme diecéznej) lóže. Jeho exelencia, oblečená skôr ako Julio Iglésias na vystúpení pamätníkov než biskup katolíckej Cirkvi, sa radostne špacíruje popod rituálne mečíky miestnych abonentov lóže. Na radosť má oprávnené dôvody. Prehlásil totiž, že: "klíma je nastavená pre plodný dialóg a zblíženie medzi katolíckou Cirkvou a slobodomurárstvom." Podotkol, že: "v 71 rokoch má aspoň ďalšie 4 roky v pozícii diecézneho biskupa, ktoré môže použiť na zblíženie medzi týmito dvoma inštitúciami." 

Takže úlohou katolíckeho biskupa už nie je šíriť evanjelium a bojovať za Vieru, ale ekumenovať s Veľkým Orientom a Škótskym rítom. Otec biskup si vzal pokoncilové nabádanie k prispôsobeniu sa modernej dobe tak k srdcu a je natoľko pokrokový, že jeden už nevie kto sa komu prispôsobuje, pretože evidentne nám tu dochádza k fenomenálnemu úkazu  hegeliánsko-marxistickej jednoty protikladov.

Predpokladáme, že Jeho excelenciu sa nikto neodváži obťažovať nejakými disciplinárnymi lapáliami. Tie sú vyhradené pre zlých tradičných katolíkov, ktorí so zaostalou pedantériou trvajú na cirkevnom učení. O slobodomurároch hovorí jasne encyklika Leva XIII. Humanum genus (viď bočnú lištu na našej stránke). Jeho excelencia je však v "plnom spoločenstve" a zrejme by v ňom bola, aj keby sa sama opásala zásterou. Len je otázne s kým je v tom "plnom spoločenstve".

http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/04/on-whose-side-are-you-on-bishop.html

 BM